کد خبر:3176
تاریخ انتشار:۱۶ بهمن ۱۳۹۱

درختان بادام و زردآلو در بخش رستاق داراب شکوفه دادند

این پدیده علیرغم زیبایی و دل انگیز بودن آن نوعی آسیب گیاهی محسوب می شود که در اثر وقوع پدیده گرمای زودرس و شکل گیری بهار کوتاه در منطقه حادث گردیده و موجب کاهش گلها در بهار و ر نتیجه کاهش عملکرد محصولات یاد شده در سال آینده خواهد شد.

رئیس اداره هواشناسی داراب در مصاحبه با خبرنگار داراب آنلاین گفت : سامانه گرم و مرطوب از سمت غرب به کشور وارد و به تبع آن به نواحی غربی، مرکزی و متعاقب آن نواحی جنوبی و شرقی استان فارس از روزهای اول بهمن ماه که موجب بارش نزولات جوی قابل ملاحظه ای در سطح استان و شهرستان گردید.

 

 

ابتدا به دلیل بالا رفتن میزان درجه حرارت و عبور از مرز صفر بیولوژیک گیاهان اعم از محصولات باغی شامل مرکبات و سیاه ریشه و بیداری موقت درختان به ویژه بادام و زردآلو در برخی نواحی شهرستان داراب منجمله بخش رستاق گردیده که این پدیده با شکفتن شکوفه های درختان یاد شده خودنمایی نموده است و هم اکنون شاهد باز شدن شکوفه های بادام و زردآلو در اواسط زمستان در این منطقه می باشیم .
بدیهی است این پدیده علیرغم زیبایی و دل انگیز بودن آن نوعی آسیب گیاهی محسوب می شود که در اثر وقوع پدیده گرمای زودرس و شکل گیری بهار کوتاه در منطقه حادث گردیده و موجب کاهش گلها در بهار و ر نتیجه کاهش عملکرد محصولات یاد شده در سال آینده خواهد شد.
حدود 15 درصد درختان بادام و زردآلو در روستای رستاق داراب شکوفه داده است .

 

اخبار مرتبط:

شکوفه های بادام رستاق به روایت تصاویر

اخبار مرتبط

نظرات