کد خبر:3782
تاریخ انتشار:۱ ارديبهشت ۱۳۹۲

با هدف تجلیل از خیرین مدرسه ساز این شهرستان

چهارمین همایش خیرین مدرسه ساز داراب برگزار شد

در برخی از شهرستانها مردم و خیرین بیشتر از دولت در ساخت مدارس فعالیت می کنند و در ردیف های اعتباری دولت هم سهم بیشتری دریافت می کنند و شهرستانهایی که مردم و خیرین سهم کمتری در ساخت مدارس داشته باشند از اعتبارات کمتری در این ردیف بودجه ای استفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار داراب آنلاین، مسئول مجمع خیرین مدرسه ساز داراب گفت: تعهد ساخت یک باب آموزشگاه 6 کلاسه با هزینه ی 6 میلیارد ریال توسط خیر نیک اندیش محمد سلیمی، تعهد ساخت یک باب نمازخانه و سالن امتحانات در دبستان مصلح توسط خیر نیک اندیش مهدی مصلح با هزینه ی 2 میلیارد ریال، تعهد و پرداخت بیش از 300 میلیون ریال کمک های نقدی خیرین نیک اندیش جهت هوشمند سازی مدارس از جمله توفیقات به دست آمده در همایش روز پنج شنبه خیرین مدرسه ساز داراب است.

خسرو ستوده افزود : اهداء بیمه عمر 2 نفر از همکاران فرهنگی به مجمع خیرین مدرسه ساز وتعهد ساخت سالن ورزشی شهرک غدیر نوایگان توسط 5 نفر از خیرین نوایگانی با اعتبار اولیه 2 میلیارد ریال را از دیگر توفیقات همایش خیرین مدرسه ساز داراب است.

وی با بیان اینکه کمک های خیرین مدرسه ساز داراب در سال 91 نسبت به سال قبل از آن 30 درصد افزایش داشته است افزود : خیرین مدرسه ساز داراب در سال 91 بالغ بر 20 میلیارد ریال کمک های نقدی و غیر نقدی جهت ساخت مدارس ، نماز خانه، سالن ورزشی و هوشمند سازی کلاسهای درس داشته اند.

مسئول مجمع خیرین مدرسه ساز داراب اضافه کرد:  اهداء 5 قطعه زمین به مساحت 2 هزار متر مربع جهت ساخت آموزشگاه استثنایی در شهر داراب توسط میرزا محمد عامری (پدر شهید حسین عامری)، ساخت یک باب نمازخانه توسط سید علی حسینیان، هوشمند سازی 2 کلاس درس توسط حسن و احمد منوچهری، اهداء یک باب منزل مسکونی در روستای مروارید توسط خانم زیور فزونی و کمک یک میلیارد و 500 میلیون ریالی علی شایق خیر نیک اندیش دارابی به ساخت آموزشگاه 6 کلاسه در فاز 2 شهرک الزهرا برخی از توفیقات مجمع خیرین مدرسه ساز داراب در سال جاری است.

مدیر آموزش و پرورش داراب در این مراسم گفت: 30هزاردانش آموز این شهرستان در315 مدرسه مشغول تحصیل هستند که 127مدرسه به صورت دوشیفت و 188مدرسه به صورت ثابت اداره می شود.

 

 

محمد رضا اسدی افزود: داراب چهارمین شهرستان محروم استان فارس در زمینه فضاهای آموزشی است  از این رو از خیرین مدرسه ساز برای حل این مشکل درخواست همکاری و مشارکت داریم.

وی اضافه کرد: از یک هزار و 360 کلاس درس داراب تنها 70  کلاس درس هوشمندسازی شده که این امر در شرایط کنونی که نیازمند حرکت همراه با فناوری روز هستیم ناچیز است.

مدیر کل نوسازی مدارس فارس در ادامه این مراسم گفت: از سال 1385 تا کنون 49 طرح احداث، مقاوم سازی و یا تخریب و بازسازی مدارس، نمازخانه ها و یا سالن های ورزشی دانش آموزی در سطح آموزش و پرورش داراب اجرا شده است.

دست نیان افزود : در این طرح ها 259 کلاس درس با 33 هزار و 908 متر مربع زیر بنا ساخته شده که برای ساخت آنها بیش از 120 میلیارد ریال هزینه شده است.

 

 

 

وی تصریح کرد : در برخی از شهرستانها مردم و خیرین بیشتر از دولت در ساخت مدارس فعالیت می کنند و در ردیف های اعتباری دولت هم سهم بیشتری دریافت می کنند و شهرستانهایی که مردم و خیرین سهم کمتری در ساخت مدارس داشته باشند از اعتبارات کمتری در این ردیف بودجه ای استفاده می کنند.

در پایان این مراسم از چند نفر از خیرین مدرسه ساز داراب با اهداء لوح سپاس و هدیه قدردانی شد.

اخبار مرتبط

نظرات