کد خبر:4092
تاریخ انتشار:۱۷ خرداد ۱۳۹۲

از سرعت اینترنت و قبوض تلفن گرفته تا رایتل و همراه اول؛

پاسخگویی رییس مخابرات داراب به سوالات مخاطبان داراب آنلاین

طی مساعدت مدیریت محترم عامل شرکت مخابرات استان فارس و مدیریت استان فعلا سه نقطه فاقد پوشش یا با پوشش نامناسب از شهرستان مصوب شده و در حال انجام می باشد فلذا در خصوص این نقطه ی خاص نیز پیگیری های مستمر و مذاکرات مختلف صورت گرفته که انشاءالله طی مساعدت استان در دستور کار قرار خواهد گرفت .

در رابطه با سرعت اینترنت و ارائه پهنای باند به متقاضیان چه اقداماتی انجام گرفت؟

       ضمن سلام وعرض ادب خدمت شما و کلیه ی همشهریان ارجمند به استحضار می رسانم با توجه به اهتمام و جدیت مدیریت محترم عامل شرکت مخابرات استان فارس و حوزه های مختلف مدیریتی استان در خصوص ایجاد و بهینه سازی زیر ساختها جهت ارائه ی سرویسهای مطلوبتر و بروز به کلیه مشترکین و متقاضیان  ، اقدامات و عملیاتهای اجرایی وسیعی در سطح استان در دست اقدام می باشد که انشاءالله طی سال جاری شاهد به نتیجه رسیدن بسیاری از آنها خواهیم بود . در این راستا علیرغم اینکه شهرستان در زمینه پهنای باند و ارائه به متقاضیان فاقد هر گونه مشکل می باشد این اداره آمادگی خود را جهت ارائه خدمات و فروش در زمینه پهنای باند دیتا به متقاضیان اعلام می نماید و قطعا با طرحهایی که بزودی محقق خواهد گردید رضایت مشترکین و استفاده کنندگان از سرویسها بیش از پیش فراهم خواهد شد.

در رابطه با ارائه ی سرویس اینترنت پرسرعت در روستاها و بخشهای شهرستان چه اقداماتی صورت گرفته؟

        نقاط پرظرفیت توابع مثل دوبرجی، فدامی، رستاق که از این خدمات بهره مند می باشند لذا با تدبیری که در استان انجام گرفته با توجه به اینکه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت به شرکتهایPAP  و خصوصی واگذار شده  انشاءالله از طریق شرکتهای فوق و همچنین شرکت مخابرات نصب تجهیزات مربوطه در دستور کار قرار گرفته و امید است طی 6 ماهه ی اول سال این امر جهت سایر نقاط و توابع شهرستان محقق شود .

در رابطه با رفع مشکل توزیع قبوض تلفن که بعضا تعدادی از مشترکین دریافت ننموده اند چه اقداماتی انجام شده است؟

        توزیع قبوض تلفن در گذشته توسط اداره محترم پست صورت می گرفت که علیرغم اینکه از پرسنلی کاملا حرفه ای در زمینه ی توزیع برخوردار بودند هر دوره به دلایل مختلف و خطای انسانی تعدادی از مشترکین از عدم وصول قبوض خود گلایه داشتند ،هم اکنون با توجه به اینکه توزیع قبوض توسط بخش خصوصی انجام می پذیرد قطعا به دلیل حرفه ای نبودن پرسنل توزیع و خطاهایی که قطعا اجتناب ناپذیر می باشد مشکلاتی از این حیث مشاهده می شود که با توجه به بررسی و تدابیری که صورت گرفته هر دوره نسبت به دوره قبل روند قابل قبول و روبه رشدی مشاهده می شود که انتظار میرود طی یکی دو دوره ی آینده مشکلات در این خصوص به حداقل برسد رسید.       

در رابطه با واگذاری تلفن به اهالی شهرک امام سجاد و آیت ا... نسابه (ره) چه اقداماتی انجام شد؟

بخش اعظمی از عملیات زیر ساخت اعم از کابل کشی و نصب سوئیچ با تخصیص اعتبار سنگین در شهرستان انجام شده لذا به محض نصب و راه اندازی رابطهای نوری در شهرکهای فوق الذکر امکان بهره برداری از تاسیسات و واگذاری تلفن ثابت به متقاضیان فراهم خواهد شد و زمینه استفاده سایر شهرکها نیز از امکانات فوق فراهم خواهد گردید . لازم به ذکر است موضوع عنوان شده و تسریع در به بهره برداری رسیدن آن به جهت رضایتمندی مردم و حجم عظیم سرمایه گذاری انجام شده از دغدغه ی شرکت و این اداره می باشد که انشاا... با پیگیریهایی که در حال انجام می باشد امید است هر چه سریعتر این امر میسر شود .

در زمینه ی نصب امکانات همراه اول در مسیر جاده رودبال و سنگ چارک و امکان استفاده ی اهالی آن منطقه از همراه اول چه اقداماتی صورت گرفته است ؟

 طی مساعدت مدیریت محترم عامل شرکت مخابرات استان فارس و مدیریت استان فعلا سه نقطه فاقد پوشش یا با پوشش نامناسب از شهرستان مصوب شده  و در حال انجام می باشد فلذا در خصوص این نقطه ی خاص نیز پیگیری های مستمر و مذاکرات مختلف صورت گرفته که انشاءالله طی مساعدت استان در دستور کار قرار خواهد گرفت .

در رابطه با نصب تجهیزات همراه رایتل در شهرستان چه اقدامی صورت گرفته است ؟

همانطور که مستحضرید اپراتورهای تلفن همراه پس از انجام یک سری روندهای قانونی و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح اقدام به نصب تجهیزات و انجام فعالیت در استانها و شهرستانها می نمایند و بطور مستقیم هیچیک از ادارات شهرستان ها در روند انجام این امور مداخله ای ندارند ،علی ایحال نظر به اینکه معمولا جهت استفاده ی شهروندان ارجمند از سرویسهای جدید قابل ارائه و بروز معمولا سعی می شود در صورتیکه مشکلی گزارش شود در حد امکان از سوی شهرستان مساعدت شود اخیرا نماینده شرکت رایتل جهت نقطه یابی و نصب تجهیزات به شهرستان مراجعه نموده که متاسفانه  به جهت حساسیت برخی از شهروندان ارجمند و اظهار گله از مضرات آن طی نامه به شهرداری محترم شهرستان خواستار جلوگیری از نصب آن گردیده و شهرداری نیز بنا بر مسئولیت و پاسخگویی به معترضین  از ادامه کار ممانعت نموده و فعلا تا رفع مشکل  نصب تجهیزات به تعویق افتاده.

در خصوص مضرات و مخاطره آمیز بودن آنتن ها بر هیچ کس پوشیده نیست که هر آنچه که توازن طبیعت و آنچه پرودگار حکیم و توانا  خلق نموده دچار تغییر نماید قطعا بیش یا کم آثار خود را بر سایر مخلوقات به میزان شهود و درک مان متجلی خواهد ساخت در اجرای طرحها ی توسعه و آبادانی مثل  سد سازی، جاده سازی ، برق رسانی و ... آثار زیست محیطی آنها غیر قابل انکار می باشد ، سیستم های مخابراتی نیز از این مقوله جدا نبوده اما نظر به اینکه انجام چنین امور طی پروسه هایی بسیار پیچیده و بررسیهایی دقیق انجام و اخذ مجوزات لازم از مراجع ذیصلاح و دارای دانش کافی صورت گرفته و کلیه جوانب سنجیده می شود و پس از اطمینان از نامخاطره آمیز بودن آنها نسبت به صدور مجوز اقدادم می گردد.

 از آنجا که تکنولوژی مسیر و راه خود را خواهد پیمود عدم تسهیل در انجام اینگونه امور فقط موجبات وقفه در ارائه خدمات جدید و ایجاد پرسش در اذهان بسیاری خواهد نمود که چرا ؟ از ینرو می توان در سایه تعامل ، همکاری و ارائه راهکارهای سازنده شرایط را به گونه ای رقم زد تا مطلوب نظر همه دوستان فراهم شود ، لازم به یادآوریست که باتوجه به توسعه ی روز افزون صنایع ارتباطی و روند فزاینده ی روبه رشد طراحی های جدید و استفاده از تجهیزات هوشمند و سیستم های نسل سوم و چهارم ، عملا بعد فاصله در حال  از میان برداشته شدن بوده و میزان تشعشع از آنتن ها در فواصل مختلف به یک میزان خواهد بود و بیش از آنکه به مخاطره آمیز بودن سایت ها و آنتن ها توجه گردد می بایست به میزان استاندارد بودن گوشی هاو توجه به شاخص  SAR آنها که در نزدیکی خود و دستان کودکان خردسال خود که جهت سرگرمی استفاده می نمایند مبذول گردد هر چند که همه اینها نیز بدلیل آثار اندک نباید دغدغه خاطر گردد .

تعداد زیادی از روستاها به دلیل سرقت کابل از یک سال و نیم گذشته از ارتباطات تلفنی محروم می باشند ، در خصوص ارتباط رسانی به آنها چه اقدامی انجام شده ؟

به حمدالله طی مساعدت هایی که از سوی استان صورت گرفته در چهار ماهه ی گذشته نسبت به اصلاح چهارده نقطه از توابع شهرستان که بعضا فواصل آنها بیش از سه کیلومتر بوده با اختصاص اعتبارات بالا به همت کارکنان و پرسنل زحمت کش اداره مخابرات شهرستان ترمیم و برقراری ارتباط صورت گرفته و فقط در سه مورد آن که تمهیدات لازم جهت انجام آنها نیز صورت گرفته به محض وصول تجهیزات  طی یکی دو ماه آینده مرتفع خواهد شد.

آیا امسال شاهد تغییراتی جدید در ارتباطات شهرستان خواهیم بود؟

 همانطور که قبلا اشاره گردید با توجه به برنامه ریزی انجام شده از سوی مدیریت محترم استان و ارائه ی مشکلات و نقطه نظرات شهرستان و بستر سازی که در حال انجام می باشد ، همت و پشت کاری که از همکاران پر تلاش در شهرستان سراغ می رود و قطعا مساعدت هایی که از سوی مجموعه ی مدیریت شهرستان بالاخص نماینده محترم شهرستان ، نهاد محترم فرمانداری و شوراهای محترم اسلامی شهر و روستا شده و بیش از پیش مبذول خواهد شد انشاءالله شاهد تحول بزرگی در زمینه ی ارتباطات شهری ، بین شهری ، دیتا و سایر امور در شهرستان باشیم .

در پایان ضمن عذر خواهی از ملت شریف داراب به جهت هر گونه کاستی در امور مربوطه نقطه نظرات شما قطعا می تواند راهگشای آینده و توسعه ارتباطات این شهرستان باشد .   

اخبار مرتبط

نظرات