کد خبر:4147
تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۲

پاسخ فرماندار داراب به سوالات متقاضیان مسکن مهر در داراب آنلاین

سرعت کار کم است همانطور که مستحضر هستید در شهر داراب مسکن اصلا تحویل داده نشده و بنا بر این بوده که همه را یکجا تحویل بدهند به همین دلیل مسکن هایی که ظاهرا تمام شده و اماده تحویل موقت است را تحویل ندادند به جهت این که زیر ساخت های محیطی مانند آب، برق و ... انجام شود.

به گزارش خبرنگار داراب آنلاین دو نفر از مخاطبان داراب آنلاین که خود را "متقاضی مسکن مهر" و "محمد مهدی موذنی" معرفی کرده اند در سوالات منتشر شده در بخش سوالات خود از مسئولین داراب را اینجا بنویسید خواستار پیگیری داراب آنلاین در خصوص آخرین وضعیت مسکن مهر داراب شدند که مصاحبه خبرنگار این سایت در ادامه می آید.

کرامت قاسمی فرماندار داراب در پاسخ به خبرنگار داراب آنلاین گفت: از ابتدای ورود به شهرستان موضوع مسکن مهر به عنوان موضوع اصلی بود همان روز های اول هم از پیشرفت فیزیکی پروژه مسکن مهر بازدید داشتیم، انتظارات را از دستگاه اجرایی مانند مسکن و شهر سازی و دستگاه های خدماتی اعلام کردیم، چندین جلسه هم در شهرستان برگزار شد و به استناد قولی که مجموعه دوستان دادند که این مجموعه به سرانجام می رسد گفتیم بهار سال 92 که بعضی از سایت ها گفتند اوایل سال 92 یا فروردین که ما بهار سال را گفتیم زیرا پیش بینی این بود که چون این پروژه از پروژه های موفق دولت نهم و دهم است باید قبل از اتمام دولت دهم هم به سرانجام برسد.
وی ادامه داد: آن چیزی که در حد توان ما بود در شهرستان بحث هماهنگ سازی دستگاه های خدماتی مانند برق، آب، گاز و مخابرات که باید زیرسازی را فراهم می کردند جلسه گذاشتیم، از مسولین استانی دعوت کردیم، صورت جلسه تهیه شد که دوستان هم کمک بدهند که در مدت زمانی سرعت کار خوب شده بود اما دوباره بازدید انجام شد و احساس کردم بعضی از شرکت ها ضعیف هستند و کار نمی کنند، بهانه انها هم نقدینگی و پول هایی که از سیستم استانی طلبکارند بود لذا ما مکتاباتی را با استانداری و مسکن و شهرسازی انجام دادیم گلایه های خود را مطرح کردیم .

وی ادامه داد:سرعت کار کم است همانطور که مستحضر هستید در شهر داراب مسکن اصلا تحویل داده نشده و بنا بر این بوده که همه را یکجا تحویل بدهند به همین دلیل مسکن هایی که ظاهرا تمام شده و اماده تحویل موقت است را تحویل ندادند به جهت این که زیر ساخت های محیطی مانند آب، برق و ... انجام شود.
فرماندار داراب ادامه داد: در یک مقطع که پیگیری و مکاتبه با استانداری و مسکن و شهرسازی انجام شد حتی به صورت هفتگی دوستان مسئول مسکن و شهرسازی در فرمانداری مستقر و پیگیری و نقاط ضعف شرکت ها را دنبال می کردند. کار تقریبا یک سرعت مناسبی پیدا کرده بود اما ما همچنان اصرار داریم  که مسئولین مسکن و شهرسازی پیگیری کنند تا کار قبل از دولت دهم تمام بشود.

وی افزود: اخیرا هم با مسولین اداره برق استان صحبت کردم و مکاتبات انجام شده و صورت جلسه ارسال شده که اماده ارائه خدمت هستند. با دوستان آبفا صحبت کردیم بر همین اساس اگر کاری از دست ما بر بیاید در شهرستان کوتاهی نمی کنیم و با جدیت تمام دنبال می کنیم چون می دانیم دغدغه مردم است، پول دادند و سرمایه گذاری کردند و انتظار به حق است. خیلی از شهر های کشور مسکن گرفته و ساکن شدند در حال پرداخت اقساط هستند در صورتی که ما در داراب و جنت شهر هنوز این مشکل را داریم و آنچه نیاز است استان پیگیری بکند پیگیری می کنیم ولی به هر حال انتظار داریم مسکن و شهرسازی جدی تر کار را دنبال بکند.

پیگیری خبرنگار داراب آنلاین جهت مصاحبه با رییس اداره راه و شهر سازی داراب تا لحظه انتشار خبر نتیجه ای نداشت و وی جواب این سوال را به بعد از انتخابات و گذراندن مراحل قانونی و اخذ مجوز (!) جهت پاسخ به رسانه ها از استان اعلام کرد!

اخبار مرتبط

نظرات