کد خبر:5380
تاریخ انتشار:۲۴ بهمن ۱۳۹۲

بهره برداری از ایستگاه هواشناسی فرگ در اوایل سال آینده

مدیر کل هواشناسی فارس گفت: ۴ ایستگاه جدید هواشناسی در اوایل سال ۹۳ در استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش داراب آنلاین عبدالکریم جامع در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار کرد: 4 ایستگاه جدید هواشناسی در شهرهای خفر، خنج، سروستان و بخش فرگ داراب در اوایل سال 93 به بهره‌برداری می‌رسد و تأمین نیرو برای این ایستگاه‌ها از دیگر برنامه‌های سازمان هواشناسی است.

وی با اشاره به اینکه برای جذب نیروی انسانی نیاز به مجوزهای لازم است، گفت: در صورت آماده شدن مجوزهای لازم این سازمان از بین نیروهای مرد در رشته‌های کامپیوتر، جغرافیای طبیعی، ریاضی و فیزیک نیرو می‌پذیرد.

جامع با بیان اینکه ایستگاه‌های هواشناسی با توجه به شرایط اقلیمی در نقاط مختلف گذاشته می‌شود، خاطر نشان کرد: تاکنون در استان فارس 24 ایستگاه سینوپتیک، 24 ایستگاه خودکار هواشناسی، 10 ایستگاه اقلیم‌شناسی، 230 ایستگاه باران‌سنجی و یک ایستگاه جو بالا وجود دارد.

مدیر کل هواشناسی فارس با بیان اینکه برای پیش‌بینی هوا باید اطلاعات سامانه‌های جو را هر 3 ساعت یکبار بررسی کرد، افزود: هواشناسی مقوله جهانی است و برای پیش بینی هوای استان فارس کارشناسان سازمان هواشناسی اطلاعات و سامانه نیکره شمالی زمین را بررسی کرده  و آنگاه براساس آن هوا را پیش بینی می کنند. 

وی خاطر نشان کرد: هوای استان در 24 ساعت آینده در نیمه‌های جنوبی و مرکزی با رگبار و بارندگی پراکنده همراه است و در مناطق سردسیر احتمال بارش برف وجود دارد.

اخبار مرتبط

نظرات