کد خبر:5660
تاریخ انتشار:۲۷ فروردين ۱۳۹۳

دمبل کوهی، گیاه کمیابی که در رستاق به وفور یافت می شود

این گیاه لذیذ دارای رنگها و اشکال مختلفی میباشد که خوش طعم ترین آن پوستی سیاه دارد و اهالی رستاق آن را آغر یا اقر مینامند.

دمبل کوهی گیاهی است از تیره ریشه‌داران رده قارچ‌ها که پس از بارش باران و البته ایجاد رعد و برق در کوه پایه ها می‌روید.گیاه شگفت انگیزی که نه ریشه دارد و نه گل . الکساندر دوما نویسنده ی فرانسوی که در امور تغذیه نیز تخصص داشته آنرا الماس سیاه نامگذاری کرده و گفته شده دست نوشته هایی مربوط به 3 هزار سال پیش درمورد این گیاه برجای مانده است.این گیاه دارای 9% پروتئین است که از 15 نوع تشکیل شده و از مواد معدنی ارزشمندی بوجود آمده است.

این گیاه لذیذ دارای رنگها و اشکال مختلفی میباشد که خوش طعم ترین آن پوستی سیاه دارد و اهالی رستاق آن را آغر یا اقر مینامند که گاهی به صورت دسته دسته در 10 سانتیمتر یه زیر زمین یافت میشود و از علایم آن ترک برداشتن سطح زمین است.این گیاه دوست داشتنی بسیار گران قیمت و کمیاب است و در سال 2009 هر کیلو به قیمت 10200 دلار به فروش رفته است. در مناطقی مثل بخش رستاق تا 60 هزار تومان هم  فروخته شده اما تا کنون بشر موفق به کاشت آن نشده که این موضوع با توجه به وسعت و گستردگی علم و تکنولوژی کشاورزی ,ما را بیاد قدرت خالق بی همتای هستی می اندازد.گفته میشود این گیاه علاوه بر خواص غذایی دارای خواص درمانی هم میباشد بخصوص در مورد بیماریهای بینایی و در استان فارس آن را مفید برای ناتوانی های پیری میدانند.

یکی از سرگرمی های مردم دوست رستاق در نوروز و قبل از آن ، رفتن به کوهپایه ها و برداشت دمبل است که درآمد بسیار خوبی هم برای اهالی بشمار میرود. رستاقی ها پس از پاک کردن آنرا بقول معروف لای پلو گذاشته و مصرف میکنند و یا آنرا با روغن تفت می دهند و نوش جان میکنند.

همانطور که ذکر شد رویش دمبل نیاز به بارش باران به اندازه ی کافی و رعد و برق دارد که در مناطق اطراف رستاق مانند رزک و پشت کوه به وفور یافت میشود و برداشت آن در فروردین ماه به یکی از کارهای روزمره ی عشایر و چوپانان سخت کوش تبدیل شده است.

یادمان باشد پس از میل کردن دمبل کوهی,شکر قادر مطلق را بجای بیاوریم.

ارسال عکس و مطلب: مهرزاد ملک زاده

darabdoost@yahoo.com

اخبار مرتبط

نظرات