کد خبر:5770
تاریخ انتشار:۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۳

سعید نگهبان با معدل 19 اولین دکتر فدامی لقب گرفت

او با توجه به اينكه شاگرد اول رشته خود بود مجاز به ورود به مقطع كارشناسي ارشد بدون آزمون شد كه در رشته برنامه‌ريزي و مديريت محيط زيست دانشگاه تهران، پذیرفته شده و در این رشته تحصیلات خود را ادامه داد.

به گزارش داراب آنلاین، سعيد نگهبان شهریور ماه 1362 در شهر فدامی شهرستان داراب و در يك خانواده مذهبي و كشاورز متولد شدند. تحصيلات ابتدائي، راهنمائي و دبيرستان را در فدامی به پايان رسانده و جهت گذراندن دوره پيش دانشگاهي به شهر داراب آمد.

سال 1381 موفق به قبولي در رشته جغرافياي طبيعي دانشگاه تهران شده و در سال 1385 با كسب رتبه اول در بين دانشجويان ورودي 81 جغرافياي طبيعي با معدل 17/70 فارغ التحصيل شد. در كنكور كارشناسي ارشد رشته جغرافياي طبيعي در سال 1385 موفق به كسب رتبه 5 گرديده و در مقطع كارشناسي ارشد رشته اقليم شناسي دانشگاه تهران پذيرفته شد.

او همچنین با توجه به اينكه شاگرد اول رشته خود بود مجاز به ورود به مقطع كارشناسي ارشد بدون آزمون شد كه در رشته برنامه‌ريزي و مديريت محيط زيست دانشگاه تهران، پذیرفته شده و در این رشته تحصیلات خود را ادامه داد.

در سال 1388 رشته برنامه ريزي و مديريت محيط زيست را با معدل 17/07 به پايان رساند و در سال 1389 موفق به قبولي در رشته جغرافياي طبيعي گرايش ژئومورفولوژي در مقطع دكتري تخصصي دانشگاه تهران با رتبه یک گرديد.

سعید نگهبان در تاریخ 13 اردیبهشت 1393 موفق به دریافت درجه دکتری تخصصی با معدل 19/01 شد و بدین ترتیب لقب اولین دارنده مدرک دکترا در شهر فدامی را به نام خود ثبت کرد. دکتر نگهبان هم اکنون به عنوان مدرس دانشکده جغرافیای دانشگاه تهران مشغول به تدریس است.  

از دکتر نگهبان مقالات متعدی در مجلات داخلی و خارجی و همچنین در همایشهای ملی و بین المللی ارائه و به چاپ رسیده است.

 

اخبار مرتبط

نظرات