کد خبر:5853
تاریخ انتشار:۷ خرداد ۱۳۹۳

مردم فرگ خطاب به رییس جمهور؛ چشم و امیدمان به دولت شماست

در بخش فورگ خدمات چشمگیری اعم از جاده، برق، اینترنت، تاسیس بخشداری، تاسیس دو نقطه‌ی شهری، اداره ی آموزش و پرورش و…..انجام گرفته اما متاسفانه در زمینه درمان و بهداشت تا کنون فریاد مردم بی نتیجه بوده است.

به گزارش داراب آنلاین به نقل از سایت فرارو، چشم و امیدمان به دولت شماست آقای روحانی؛ تا آنجا که یاد داریم بیشتر از ده سال است که مردم محروم بخش فورگ فریاد کمبود امکانات درمانی و مرگ و میر عزیزانشان را به طرق مختلف  فریاد زده و می زنند. چندسال پیش شاهد بودیم که تلویزیون فارس نیز پشت در بسته ی درمانگاه گلایه و اعتراض مردم را انعکاس می داد. هنوز هم وضعیت به همین منوال ادامه دارد.

 
شایان ذکر است که در بخش فورگ خدمات چشمگیری اعم از جاده، برق، اینترنت، تاسیس بخشداری، تاسیس دو نقطه‌ی شهری، اداره ی آموزش و پرورش و…..انجام گرفته اما متاسفانه در زمینه درمان و بهداشت تا کنون فریاد مردم بی نتیجه بوده است.
 
در دولت قبل در سفر محمود احمدی نژاد به داراب۳۰۰ ملیون اعتبار جهت راه اندازی یک پروژه ی درمانی  شبانه روزی  در نظر گرفته شد. خیرین نیز نزدیک به دو هکتار زمین جهت ساخت این پروژه اهدا کردندسرانجام درمانگاه ساخته شد. اما درمانگاه فورگ روزهای  تعطیل و ساعات غیر اداری تعطیل است. مسولین درمانی شهرستان مدعی هستند که اگر بیمار اورژانسی باشد پژشک موظف به درمان است. اما تا زمانی که در درمانگاه بسته است  و پزشک بیمار را ندیده چگونه تشخیص  می دهد؟ از طرفی آیا کسانی که درد کلیه-سردرد-غفونت گلوو….دارندباید تا باز شدن درمانگاه درد را تحمل کنند؟ و این رنجی است که بار ها مردم فرگ از طریق رسانه های شهر و استان به گوش مسولین مربوطه رسا نده اند. عاقبت تصمیم گرفتیم نامه ای به رییس جمهور بنویسیم، شاید صدای ما به گوش مسئولان درمانی کشور برسد. توضیح اینکه بخش فورگ  آخرین نقطه فارس و درمسیر جاده داراب –بندرعباس قرار دارد و با استان هرمزگان هم مرز می باشد. وتا شهرستان داراب ۱۰۰کیلو متر فاصله دارد.
 
 
نامه ی سرگشاده جمعی از اهالی منطقه خطاب به دکتر روحانی
 
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای دکتر روحانی
 
با سلام، احتراماً ما جمعی از اهالی بخش فورگ، شورا ها و دهیاران این منطقه عاجزانه از شما تقاضا دارم به داد ما برسید. این منطقه دارای دو نقطه شهری، دو دهستان و یک بخش در نهایت فقر و محرومیت درمانی به سر می بریم. کار از دوندگی های شهرستانی و استانی گذشته، مردم پشت در درمانگاه فورگ تحقیر می شوند. تمام مسئولین شهرستان داراب و مسئولین مربوطه استان خبر از رنج و عذاب ما دارند اما تا کنون اقدامی نشده. در مانگاه روز های پنج‌شنبه و جمعه تعطیل است. درب درمانگاه باز نمی کنند.
 
آخرین تیر ترکش ما مسئولان استانی بودند که آمدند فورگ و تنها جوابی که به ما دادند این بود که باید به مسئولان درمانی منتقل کنید و ما نمیتوانیم مشکل شما را حل کنیم.
 
آقای رئیس جمهور در سال، چندین نفر بین راه داراب- فورگ که بیش از صد کیلومتر فاصله  دارد جان خود را از دست می دهند. آقای رئیس جمهور مشکل ما نداشتن یک پزشک  کشیک است از دوره آقای هاشمی قرار بوده یک بیمارستان در فورگ بسازند اما سال به سال و ضعیت  ما خرابتر است.
 
چه کسی باید جواب بیمارانی که به نا حق می میرند را بدهد؟ امید مردم این منطقه سالهاست ناامید شده است. الان که این نامه را می خوانید خدا می داند چه قدر بیمار و مریض در خانه به علت بعد مسافت و کمبود امکانات جان می‌دهند. چشم ما به امید دولت شماست. لطفاً کاری کنید.
مطلب فوق را آقای هاشمی برای فرارو ارسال کرده است

اخبار مرتبط

نظرات