کد خبر:5920
تاریخ انتشار:۲۱ خرداد ۱۳۹۳

تغییر رتبه داراب و زرین دشت در طرح تحول سلامت/ آخرین وضعیت درمانگاه تامین اجتماعی،بیمارستان دوم و درمانگاه فرگ/واکنش احمدی به سخنان امام جمعه حاجی آباد

ما نباید مدیران خدوم شهرستان را از تریبون مقدس نماز جمعه "غده سرطانی" بنامیم. شاید مسئولی توانمندی بیشتری داشته باشد یا کمتر اما اینها بچه های این مرز و بوم هستند و نباید به آنها "غده سرطانی" گفت.

نبی اله احمدی نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس نهم در مصاحبه با خبرنگار داراب آنلاین گفت: درمانگاه تامین اجتماعی داراب با سطح دو که تمامی امکانات مورد نیاز را خواهد داشت با 5 میلیارد تومان اعتبار نهایی شده است. درمانگاه سطح یک 3 میلیارد اعتبار دارد اما از آنجا که این درمانگاه مجهز تر است 5 میلیارد تومان اعتبار خواهد داشت.

وی مدت زمان اجرای این پروژه را حدود سه سال اعلام کرد و گفت: برای ساخت این درمانگاه مبلغ یک میلیارد و دویست میلیون تومان در سال جاری در نظر گرفته شده است و طراحی آن در حال حاضر در شرکت خانه سازی تامین اجتماعی در حال انجام است که امیدواریم پس از برگزاری مناقصه تا اواسط شهریور ماه کلنگ زنی شود.

رتبه داراب و زرین دشت در سطح بندی طرح تحول نظام سلامت چیست؟

احمدی با اشاره به سطح بندی شهرستان ها در اجرای طرح تحول نظام سلامت گفت: خوشبختانه شهرستان زرین دشت در این سطح بندی در ردیف (الف) قرار گرفت که بیشترین خدمات درمانی و حمایت مالی را از وزارت بهداشت دریافت خواهد کرد چرا که محرومیت این شهرستان نسبت به دیگر شهرستان ها بیشتر بوده است.

وی در خصوص سطح داراب در این طرح گفت: متاسفانه شهرستان داراب در ابتدا در ردیف چهارم (د) دیده شده بود یعنی بدترین شرایط اما با پیگیری هایی که از طریق دانشگاه علوم پزشکی انجام دادیم این رتبه به درجه 3 (ج) ارتقا یافت. روز گذشته نیز در ملاقات با وزیر بهداشت با ارائه مستندات محرومیت مردم داراب این رتبه به دو (ب) ارتقا یافت تا مردم این شهرستان نیز از خدمات درمانی ارزان بهره مند شوند.

فاز دوم بیمارستان امام حسن (ع) تا پایان امسال به بهره برداری می رسد

نماینده داراب و زرین دشت تصریح کرد: مبلغ 13 میلیارد تومان برای هزینه در شهرستان داراب و مبلغ 3 میلیارد تومان برای زرین دشت در قالب ماده 180 در اختیار اینجانب قرار گرفته که با پیگیری های انجام شده مبلغ 1/5 میلیارد تومان را برای تکمیل بیمارستان داراب در نظر گرفتیم. ضمن اینکه در ملاقات با وزیر محترم بهداشت مقرر شد مبلغ 1/5 میلیارد تومان دیگر از بودجه وزارت خانه به تکمیل این طرح اختصاص یابد.

وی افزود: طرح توسعه بیمارستان فعلی داراب با بودجه تزریق شده سال گذشته از لحاظ ساختمانی تکمیل شده است و تنها نیاز به تجهیزات دارد که امیدواریم با تزریق این 3 میلیارد تومان تا پایان امسال آماده بهره برداری شود.

درمانگاه 10 تخت خوابی فرگ تا پایان سال کلنگ زنی می شود

وی افزود: همچنین مقرر شد از محل بودجه های ماده 180 مبلغ 500 میلیون تومان به درمانگاه بخش فرگ اختصاص یابد تا بنا به تعهدی که دانشگاه علوم پزشکی دارد امسال درمانگاه 10 تخت خوابی فرگ کلنگ زنی شود. مابقی بودجه این پروژه را که 70 درصد باقیمانده می باشد دانشگاه علوم پزشکی شیراز تامین خواهد کرد.

احمدی گفت: در دیدار با وزیر بهداشت بحث فروش درمانگاه شماره 3 داراب را مطرح کردم و مقرر گردید کارشناسان این وزارت خانه موضوع را پیگیری و به وی گزارش دهند.

عملیات اجرایی بیمارستان دوم داراب کی آغاز می شود؟

نماینده داراب و زرین دشت با اشاره به دستورات مختلفی که برای دو شهرستان از وزیر بهداشت و درمان گرفته است گفت: عملیات ساخت بیمارستان دوم داراب از محل فروش املاک وزارت خانه و بودجه های دولتی آغاز خواهد شد اما از آنجا که بیمارستان 160 تخت خوابی است کار طراحی و آماده سازی آن حدود 6 ماه طول می کشد.

وی در خصوص مدت زمان اجرای پروژه گفت: من بشدت پیگیر این موضوع هستم اما شهرهای همجوار از 4 یا 5 سال پیش ساخت بیمارستان خود را شروع کرده اند اما با وضعیت اعتبارات، عملیات ساخت کند پیش می رود. دولت با ساخت بیمارستان جدید مخالف بود اما با توجه به مشکلات زیاد شهرستان داراب در حوزه درمان، با ساخت آن موافقت کردند.

احمدی گفت: هر چند که طراحی و انتخاب پیمانکار طول می کشد اما در تلاش هستیم امسال عملیات ساخت بیمارستان دوم داراب آغاز شود.

واکنش احمدی به سخنان امام جمعه حاجی آباد

احمدی در واکنش به سخنان امام جمعه حاجی آباد با ارائه آمارهایی از پیگیری های انجام شده برای حل مشکلات این شهرستان گفت: بی انصافی است اگر بگوییم برای شهرستان زرین دشت هیچ کاری انجام نشده است. ایشان می گوید باید تعرفه برق از سالها قبل اصلاح میشد در حالی که بنده تنها دو سال است که نماینده هستم!

وی افزود: ما در چندین اداره زرین دشت علی رغم کمبود نیروهای رسمی بومی، از نیروهای زرین دشتی استفاده کردیم اما بعضی از افراد، بومی را فقط اهل حاجی آباد بودن می دانند در صورتی که اهالی خسویه یا دبیران و ... نیز جز شهرستان زرین دشت است.

وی افزود: بسیاری از مسئولین فعلی زرین دشت از اهالی این شهرستان هستند اما برخی از ادارات نیروی بومی نداشتند. ضمن اینکه در انتخاب مدیران بنده نقش مشورتی دارم و تصمیم گیر نهایی نیستم. مدیران کل ادارات پیشنهاد می دهند و صرفا با من مشورت می شود.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس نهم گفت: ما در زرین دشت دو امام جمعه دیگر هم داریم و باید دید آیا نظر ایشان نیز با امام جمعه محترم حاجی آباد یکسان است؟ ضمن اینکه بنده مدافع هیچ مسئولی نیستم و باید اگر هر یک از آقایان ادارات تخلفی مرتکب می شوند گزارش مستند آنها را به حراست اداره کلشان ارائه دهند تا برخورد شود.

احمدی با ابراز تاسف گفت: ما نباید مدیران خدوم شهرستان را از تریبون مقدس نماز جمعه "غده سرطانی" بنامیم. شاید مسئولی توانمندی بیشتری داشته باشد یا کمتر اما اینها بچه های این مرز و بوم هستند و نباید به آنها "غده سرطانی" گفت.

وی افزود: چند تن از مسئولین داراب اهل زرین دشت هستند اما اینکه کسی بخواهد حس ناسیونالیستی مردم را تحریک کند درست نیست. بنده مدافع هیچ مدیر متخلفی نیستم اما باید تخلفات مسئولین به صورت مستند ارائه شود نه اینکه به صورت سلیقه ای بگویند کسی برود یا بیاید.

 

 

اخبار مرتبط

نظرات