کد خبر:6455
تاریخ انتشار:۶ مهر ۱۳۹۳

شهادت تنها فرزندان 16 خانواده دارابی در جنگ تحمیلی/معرفی اولین جانباز و اولین شهید داراب

در شهرستان داراب 23 جانباز 70 درصد، 321 نفر بالای 25 درصد و 960 نفر جانباز زیر 25 درصد وجود دارد که از این تعداد 100 نفر فوت شده اند.

به گزارش خبرنگار داراب آنلاین، با شروع جنگ تحمیلی مجاهدان راستین و ولایت مدار دارابی با تبعیت از امر امام خمینی (ره) و رهنمود های روحانیت معظم لباس رزم پوشیدند و با اعزام 15 هزار نیرو به جبهه های حق علیه باطل در طول 8 سال دفاع مقدس و شرکت در عملیات های مختلف حماسه ها خلق کردند.

اکبر عسکری رییس بنیاد شهید شهرستان داراب به خبرنگار ما گفت: مردم ولایت مدار شهرستان داراب 545 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند که از این تعداد سه نفر مونث و 542 نفر مذکر هستند.

تنها فرزندان 16 خانواده دارابی به شهادت رسیدند

وی افزود: در جنت شهر خانواده شهیدان "دیدار" سه شهید و 25 خانواده دارابی دو شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند. تعداد 16 خانواده دارابی تنها فرزندشان در دوران دفاع مقدس به شهادت رسید.

عسکری تعداد آزادگان داراب را 48 نفر عنوان کرد و گفت: در شهرستان داراب 23 جانباز 70 درصد، 321 نفر بالای 25 درصد و 960 نفر جانباز زیر 25 درصد وجود دارد که از این تعداد 100 نفر فوت شده اند.

اولین شهید داراب همچنان مفقود الجسد است

اولین شهید «دوران دفاع مقدس» در داراب اسماعیل زراعت پیشه می باشد. وی درجه دار ارتش جمهوری اسلامی بوده و در تاریخ اول مهر ماه سال 1359 در منطقه دویرج دهلران به شهادت رسیده است. جسد اولین شهید داراب در دوران دفاع مقدس مفقود می باشد.

http://bahramjp.persiangig.com/image/shohada12/zeraatpishe-esmaeel.jpg

اولین جانباز داراب سرباز ارتش بوده و  40 درصد جانبازی دارد

اولین جانباز شهرستان داراب در دوران دفاع مقدس بیژن قنبری معصوم آبادی است. وی در سال 1358 به خدمت سربازی اعزام شد و پس از طی دوره آموزشی در پادگان 05 کرمان در سال 1359 نیروی مرکز پیاده شیراز شد.

وی در تیر ماه 1359 در قالب گردان رزمی به نوار مرزی فکه اعزام و مشغول خدمت شد. قنبری با آغاز جنگ تحمیلی در پاسگاه مرزی فکه همراه با دیگر همرزمانش مشغول پاسداری از ایران اسلامی بود.

این جانباز 40 درصد دفاع مقدس در مصاحبه با خبرنگار ما ضمن بیان وضعیت آن روزهای دفاع مقدس و کمبود امکانات دفاعی رزمندگان گفت: اول مهر ماه 1359 در اثر اصابت ترکش خمپاره 120 از ناحیه هر دو پا دچار مجروحیت شدم.پس از مجروحیت با کمک یکی از افسران ارتش و با خودرو به عقب انتقال پیدا کردم و از آن به بعد در بیمارستان های مختلفی جهت درمان بستری شدم.

اخبار مرتبط

نظرات