کد خبر:6455
تاریخ انتشار:۶ مهر ۱۳۹۳

شهادت تنها فرزندان 16 خانواده دارابی در جنگ تحمیلی/معرفی اولین جانباز و اولین شهید داراب

در شهرستان داراب 23 جانباز 70 درصد، 321 نفر بالای 25 درصد و 960 نفر جانباز زیر 25 درصد وجود دارد که از این تعداد 100 نفر فوت شده اند.

به گزارش خبرنگار داراب آنلاین، با شروع جنگ تحمیلی مجاهدان راستین و ولایت مدار دارابی با تبعیت از امر امام خمینی (ره) و رهنمود های روحانیت معظم لباس رزم پوشیدند و با اعزام 15 هزار نیرو به جبهه های حق علیه باطل در طول 8 سال دفاع مقدس و شرکت در عملیات های مختلف حماسه ها خلق کردند.

اکبر عسکری رییس بنیاد شهید شهرستان داراب به خبرنگار ما گفت: مردم ولایت مدار شهرستان داراب 545 شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند که از این تعداد سه نفر مونث و 542 نفر مذکر هستند.

تنها فرزندان 16 خانواده دارابی به شهادت رسیدند

وی افزود: در جنت شهر خانواده شهیدان "دیدار" سه شهید و 25 خانواده دارابی دو شهید را در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی کرده اند. تعداد 16 خانواده دارابی تنها فرزندشان در دوران دفاع مقدس به شهادت رسید.

عسکری تعداد آزادگان داراب را 48 نفر عنوان کرد و گفت: در شهرستان داراب 23 جانباز 70 درصد، 321 نفر بالای 25 درصد و 960 نفر جانباز زیر 25 درصد وجود دارد که از این تعداد 100 نفر فوت شده اند.

اولین شهید داراب همچنان مفقود الجسد است

اولین شهید «دوران دفاع مقدس» در داراب اسماعیل زراعت پیشه می باشد. وی درجه دار ارتش جمهوری اسلامی بوده و در تاریخ اول مهر ماه سال 1359 در منطقه دویرج دهلران به شهادت رسیده است. جسد اولین شهید داراب در دوران دفاع مقدس مفقود می باشد.

http://bahramjp.persiangig.com/image/shohada12/zeraatpishe-esmaeel.jpg

اولین جانباز داراب سرباز ارتش بوده و  40 درصد جانبازی دارد

اولین جانباز شهرستان داراب در دوران دفاع مقدس بیژن قنبری معصوم آبادی است. وی در سال 1358 به خدمت سربازی اعزام شد و پس از طی دوره آموزشی در پادگان 05 کرمان در سال 1359 نیروی مرکز پیاده شیراز شد.

وی در تیر ماه 1359 در قالب گردان رزمی به نوار مرزی فکه اعزام و مشغول خدمت شد. قنبری با آغاز جنگ تحمیلی در پاسگاه مرزی فکه همراه با دیگر همرزمانش مشغول پاسداری از ایران اسلامی بود.

این جانباز 40 درصد دفاع مقدس در مصاحبه با خبرنگار ما ضمن بیان وضعیت آن روزهای دفاع مقدس و کمبود امکانات دفاعی رزمندگان گفت: اول مهر ماه 1359 در اثر اصابت ترکش خمپاره 120 از ناحیه هر دو پا دچار مجروحیت شدم.پس از مجروحیت با کمک یکی از افسران ارتش و با خودرو به عقب انتقال پیدا کردم و از آن به بعد در بیمارستان های مختلفی جهت درمان بستری شدم.

اخبار مرتبط

نظرات
 • محمد حسن فرح بخش

  • ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ ۰:۰۳    

  ضمن عرض سلام ووقت بخیر خدمت مدیر کانال داراب انلاین از یاد نمودن از یادگاران جنگ تشکر وقدردانی میکنم از شما درخواست می کنم
  رعایت اصول بی طرفی در مسایل سیاسی نموده واز هر گونه تندروی که در اوایل انقلاب گروه به اصطلاح /............. بر جوانهای شهرستان اوردند وعده ای برای خالی شدن عقده های اقایان یا مارک چپی ومنافق از گردونه خارج وازادارات اخراج شدند ویا به زندان واعدام شدند وحالا همین گروه ادعا وپرچم اصلاحات را به دوش کشیده ومثل کومنیستها میگویند هدف وسیله را توجیه میکند و برای جمع کردن رای مردم به هر طرفندی متوسل می شوند وتند روهای امروزی که از امام خامنه ای عزیز اتشیتر شده اند وهر کس که با انان نبود وبه نظر انها عمل نکرد اورا ضد ولایت فقه می دانند وخودشان نه در جماعتند ولا غیر با ید پشت سر ولی فقیه وگوش به فرمان او باشیم نه کم نه زیاد تاخون درگ ماست خامنه ای رهبر ماست خامنه ای خمینی دیگر است ولایتش ولایت حیدراست را رعایت کنید افراد زیادتری به کانال شما می پیوندندو حق بیطرفی خود را ادا کردید هر جا کار خوبی وعمل خوبی دیدید که به نفع اسلام وکشور است انر با قدرت نشان داده وکاری به کار اینکه کننده کار از کدام جناح است نداشته باشید چون داراب ما از دو گروه زخم خورده وهنوز کسی این جراحت را بخیه نزده فقط چند روز پیش شما نظر نماینده محترم شهرستان انعکاس دادید دراین مورد یعنی وحدت که خدا میداند سران قوم تا کی می خواهند برای گرفتن پست ومقام ابروی یکدیگر را برنند ومردم را به بیراهه بکشانند وداراب بماند ومردم ومشکلات متشکرم
  و

  0
  0