کد خبر:7071
تاریخ انتشار:۸ دي ۱۳۹۳

نهم دی ماه روز بصیرت - فرزاد کاشفی*

سال 1388 که به حق نقطه عطفی بود بر مردم سالاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی، زمانی که همه طیف ها و گروه های سیاسی پا به پای هم به میدان آمده بودند تا حماسه ای دیگر به وقوع بپیوندد. سالی که حضور چهل میلیونی مردم ایران را در انتخابات به خود دید؛ به هیچ وجه نمی توانست مورد قبول دشمنان این سرزمین باشد.

فرزاد کاشفی - مبارزه با امپریالیسم شعار مشترک تمامی جریانات و گروه هایی بود که در زمان طاغوت با رژیم به مبارزه برخاسته بودند؛  چرا که به این واقعیت پی برده بودند که ایران، ایران عزیز تبدیل به حیاط خلوت امپریالیسم غربی شده. واژه حیاط خلوت را که می شنویم نا خود آگاه مکانی در ذهنمان تداعی می شود که مالک و دارنده آن آزاد است در آن مکان هر عملی را که خواست انجام دهد بدون اینکه مزاحمتی برایش ایجاد شود.


با به ثمر رسیدن درخت انقلاب و به تعبیری باز پس گیری ایران عزیز از مستکبران و کوتاه شدن دست امپریالیسم به رهبری آمریکا از خاک پر غرور ایران، غربی ها که منافع خود را از دست رفته می دیدند به طرق مختلف بر آن شدند که تیشه به ریشه درخت نوپای انقلاب بزنند و هر بار که شکست می خورند تیشه خود را تیزتر و آماده تر می کنند.

 


نظام سرمایه داری که قدرت رسانه ای آن بر کسی پوشیده نیست با استفاده از این ابزار قدرتمند بر هر کشوری که دیدگاه های ضد سرمایه داری دارد اعمال فشار می کند این شبکه گسترده رسانه ای که جهت گیری یکسانی در رابطه با منافع نظام سرمایه داری دارند منتظر فرصت اند تا در مواقعی که شرایط مهیا می شود به طور همه جانبه به میدان بیایند و کنترل شرایط را در دست گیرند.


سال 1388 که به حق نقطه عطفی بود بر مردم سالاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی،  زمانی که همه طیف ها و گروه های سیاسی پا به پای هم به میدان آمده بودند تا حماسه ای دیگر به وقوع بپیوندد. سالی که حضور چهل میلیونی مردم ایران را در انتخابات به خود دید؛ به هیچ وجه نمی توانست مورد قبول دشمنان این سرزمین باشد.


شبکه به هم پیوسته رسانه ای غربی از ماه ها قبل از انتخابات سناریوی ناسالم بودن انتخابات را مطرح کرد. این سناریو و این فضا سازی به قدری قوی و گسترده بود که حتی بر روی خواص و نخبگان سیاسی و خود کاندیداها هم تاثیرگذار بود. فضا سازی رسانه ای،  بی بصیرتی نخبگان، در نظر نگرفتن منافع ملی به جای امیال شخصی از سوی برخی کاندیدا ها، نفوذ عوامل خارجی و ایجاد آشوب در صف معترضانی که تحت تاثیر فضا سازی ها و به تبعیت از خواص بی بصیرت به خیابان آمده بودند فتنه ای را شکل داد که نظام را تا لب پرتگاه پیش برد و دشمنان که با دقت به این فتنه خودساخته می نگریستند را شاد کرد.


فتنه ای که دل رهبر را به درد آورد. فتنه ای که هزینه های بسیاری را بر نظام تحمیل کرد و عده ای از جوانان و سرمایه های این مرز و بوم را به کام مرگ فرستاد. فتنه ای که اگر سکان دار انقلاب با تدبیر خویش آحاد مردم را در جریان کار طراحی شده دشمنان قرار نمی داد مشخص نبود که سرانجام آن چه می شد. فتنه ای که مشخص نبود باید چند نفر دیگر را به خاک و خون می کشید تا سران فتنه به خود آیند و راه خود را از راه دشمنان نظام و براندازان جدا کنند. فتنه، فتنه، فتنه. فتنه ای که حتی به مراسم عزای امام حسین (ع) هم رحم نکرد و مردمی که صبر و تحمل بسیار کردند تا بلکه فتنه گران و سران فتنه به خود آیند و به این قائله خاتمه دهند؛ اما زمانی که مشاهده کردند توطئه دشمنان با بی بصیرتی نخبگان در هم آمیخته شده و خیال پایان هم ندارند؛ با علم به این که اسلام و انقلاب در خطر است بیش از این مدارا و سکوت را جایز ندانستند و در روز نهم دی ماه 1388 با تجمع میلیونی انزجار خود را از فتنه و فتنه گران نشان دادند.


نهم دی ماه روزی که بصیرت بر تعصب و تقلید کورکورانه از نخبگان بی بصیرت پیروز شد روزی است که به حق باید آن را روز بصیرت بنامیم و گرامی بداریم.


به این ترتیب و با حضور مردم همیشه در صحنه و انقلابی به حول قوه الهی توطئه دشمنان نقش بر آب شد و سال 1388 را علاوه بر نقطه عطف مردم سالاری به نقطه عطف بصیرت سیاسی مردم نیز تبدیل شد.


ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز این حماسه بزرگ، همه با هم در مراسم گرامیداشت این روز بزرگ یوم الله نهم دی ماه که در حسینیه عاشقان ثارالله داراب واقع در سه راه پست قدیم برگزار می شود شرکت خواهیم کرد.

اخبار مرتبط

نظرات