کد خبر:8313
تاریخ انتشار:۹ آبان ۱۳۹۵

مقاله ای که پشت پرده های اصلاح خط مرزی را فاش کرد

از اینکه بی پرده و آگاهانه افشا نموده اید که فرماندار وقت شهرتان با همکاری همشهریان ذی نفوذتان در استانداری اجرای قانونی اصلاح خط مرزی را با هر وسیله ای اعم از قانونی و غیر قانونی! مسکوت گذاشته اند صمیمانه تشکر می نماییم.

جلیل سلمان؛ داراب آنلاین - برادر عزیزمان جناب آقای خبرنگار عصر مردم، ای نصیحت کننده و افشا کننده حقایق، سلام علیکم و رحمه الله و برکاته؛ از اینکه طی مقاله کوتاه خود بخشی از پشت پرده های اصلاح خط مرزی را فاش نموده اید از طرف همه مردم فهیم و شریف داراب و زرین دشت از شما بی نهایت سپاس گزاریم.اجرکم عندالله...
همچنین از نصایح مفید و عالمانه جنابعالی خطاب به آقای دکتر رضا انصاری هم قدردانی می نماییم باشد که در روزی از همین روزها ما هم نصیحت کننده نماینده شما باشیم. انشاالله...
مقاله سر تا پا احساسی و تحریک کننده شما را در عصر مردم خواندیم و از اینکه عاجزانه خواستار عدم پیگیری طرح اصلاح خط مرزی توسط نماینده شهر ما شده اید تعجب کردیم.
از اینکه می خواهید ما هم مثل شما قانون را نادیده گرفته و آنرا دور بزنیم متأسفیم و از ضعف نفس شما در برابر اجرای قانون نگرانیم چرا که بواسطه تاریخ هفت هزار ساله شهرمان از کودکی آموخته ایم که پیرو قانون باشیم و فصل الخطاب ما همان قانونی است که اجرای آن مدتهاست در پیچ و تاب نفوذ مدعیان قانون و کارگزاران دولتی و ذینفعان این ماجرا در اُستانداری روی زمین مانده است.
متعجبیم که در طول سالهای گذشته مسوولان شهرتان چرا حتی یک برگ از مستندات قانونی مورد ادعای خود را به نشریات و رسانه های تحت امرشان حواله نکرده اند تا همشهریان ما نیز آنها را مشاهده نمایند و دست از پیگیری این موضوع بردارند در حالیکه مستندات قانونی ما حاکی از گزارشی دویست صفحه ای می باشد که در آن همه چیز به روشنی و شفافیت لازم بیان شده است.
از اینکه بی پرده و آگاهانه افشا نموده اید که فرماندار وقت شهرتان با همکاری همشهریان ذی نفوذتان در استانداری اجرای قانونی اصلاح خط مرزی را با هر وسیله ای اعم از قانونی و غیر قانونی! مسکوت گذاشته اند صمیمانه تشکر می نماییم.

بدون تردید نویسنده این مقاله(سد رودبال جزو لاینفک استهبان است) و انتشار دهنده آن(نشریه عصر مردم) در روز روشن و در انظار عمومی، استانداری و کارمندان آن را در مظان اتهام قرار داده اند که جرمی نابخشودنی و از لحاظ قانونی در دستگاههای قضایی کشور قابل پیگیری می باشد.
قطعاً به همان میزان که شما بر عدم اجرای قانون در مقاله خود پافشاری نموده اید ما بر اجرای صحیح قانون اصرار داشته و آنرا حق مسلم خود می دانیم و تا احقاقِ حقِ ابطال شده خود پیگیر اصلاح خط مرزی خواهیم بود.
بی گمان امروز و در آستان اندیشه بیدار و آگاه مردمان این دیار هیچ چیز به اندازه اجرای دقیق قانون  نمی تواند اعتماد ما را به قانون گذاران افزون تر و به اجرای عدالت اجتماعی خوش بین تر نماید.
ما مردم ولایت مدار شهرستانهای داراب و زرین دشت و توابع به شما و دوستانتان نصیحت می نماییم که بر مدار قانون باشید و قانون را فصل الخطاب خود قرار دهید تا مشمول این مصراع کوتاه و پر مایه نشوید:
" عرض خود می بری و زحمت ما می داری"
بدا به حال آنانکه چنین کوته بینانه اندیشیده اند که قانون در خواب است.قانون در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیدار و در هر زمان قابل اجرا می باشد.

اخبار مرتبط

نظرات
 • ایمان

  • ۱۳۹۵/۸/۹ ۱۴:۰۷    

  دقت نظری مثال زدنی برای کوتاه نیامدن از حق خاک داراب کهن و مظلوم
  ممنون جناب سلمان
  دوستان پیشنهاد می کنم با قرار دادن کامنت در زیر این مقاله، جریان حمایتی جدی در همین سایت راه اندازی کنیم
  یاعلی

  5
  0
 • حکی

  • ۱۳۹۵/۸/۱۰ ۱۰:۴۰    

  اصلاح خط مرزی داراب و بازگشت به حالت قبل از جعل و دستکاری مغرضانه و هدفمند،حداقل حق مسلم ملت شریف و فهیم منطقه داراب و زرین دشت میباشد و فکر نکنم هیچ مورد مشابهی سراغ داشته باشیم که به این حدت دارای اهمیت و کل مردم منطقه بر لزوم اجرای ان وفاق و اتفاق نظر و پافشاری داشته باشند.لذا از نماینده محترم و فهیم شهرمون هم عاجزانه تقاضای پیگیری و اجرا داریم.با تشکر

  5
  0
 • همشهری

  • ۱۳۹۵/۸/۱۰ ۱۲:۵۱    

  لطفا نام نشریه رو دقیق و کامل بیان کنید. کدوم نشریه عصر مردم؟ در استان فارس چندین عصر مردم وجود داره.

  1
  0
 • ناشناس

  • ۱۳۹۵/۸/۱۰ ۲۰:۴۴    

  سلام ودرود بر عزبزان دارابی به عنوان یک استهبانی حاضر نیستیم وجبی از خاک ما غصب گردد

  1
  0
 • ناشناس

  • ۱۳۹۵/۸/۱۱ ۱۱:۴۹    

  الان وظیفه نماینده داراب جناب دکترانصاری وفرماندارودیگرمسئولین دست اندرکارهست که این موضوع خط مرزی روپی گیری کنند.اگرخط مرزی داراب اصلاح نشه وبخوان کوتاه بیایند ازبی عرضگی اونهاهست ومامردم اونهارونمی بخشیم . پس یکی ازکارهایی که به چشم میاداصلاح خط مرزی هست که بایدتوسط نماینده پی گیری ودرست بشه امیدوارم که مطالبهاییکه می نویسیم به سمع ونظرنماینده محترم برسه .آخه تاکی باید داراب برای همه چی کوتاه بیاد. دیواری کوتاهترازداراب ندیدند. بقیه شهرها هم مردمش زرنگندوهم مسئولین دلسوزشون . امیدوارم که شهرماهم باوجودنماینده جناب انصاری سروسامونی بگیره . اگریکبارجناب انصاری جواب مطالبهامون رومیدادندمطمئن می شدیم که نمایندمون درجریان همه چیزهست . ان شاالله که ببینندونظربدهند.

  14
  0
 • ناشناس

  • ۱۳۹۵/۸/۱۷ ۱۱:۵۰    

  چراجوابی روکه به هموطن استهبانی دادیم ثبت نکردید؟

  0
  0
 • ناشناس

  • ۱۳۹۵/۸/۲۵ ۱۱:۵۲    

  هموطن استهبانی بایدهم بگی خاک ما چون دیگه الان باغصب کردن خاک شماشده ولی مطمئن باش ماازحق خودمان که پس گرفتن خاکمان هست کوتاه نمی اییم .

  7
  0