کد خبر:8328
تاریخ انتشار:۱۱ آذر ۱۳۹۵

مشکلات دانشگاه های داراب بررسی شد؛

از کارمندان اضافی در دانشگاه آزاد و کشاورزی تا نامناسب بودن فضای آموزشی آموزشکده فنی

رضا انصاری نماینده داراب و زرین دشت گفت: من با تمام توان آمادگی پی گیری مشکلات دانشگاهها در استان و تهران را دارم مشروط براینکه روسای دانشگاهها نیز مجدانه پی گیر ومطالبه گر باشند.

به گزارش داراب آنلاین، جلسه بررسی وضعیت موجود مراکز دانشگاهی داراب با همت شورای اسلامی شهر داراب و با حضور رضا انصاری نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس دهم، عبدالرضا قاسم پور فرماندار داراب و مدیران دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برگزار شد.

در ابتدای این  جلسه اکبر عبداللهی رییس شورای شهر داراب ضمن خوش آمدگویی به حاضرین در جلسه گفت: هیأت علمی های دانشگاه های شهرستان داراب کم شده و دلایل آن بایستی بررسی شود. امیدواریم بتوانیم در این جلسه به راهکارهایی جهت افزایش هیأت علمی و جذب دانشجو و رشته های خاص دانشگاهی برسیم.

عبداللهی ضمن تشکر از حضور فعال خبرنگاران و اهالی رسانه در این جلسه گفت: خبرنگاران شهرستان در همه جلسات حضور فعال و تاثیرگذاری دارند و در این موضوع نیز می توانند تاثیر گذار باشند.

مشکل اصلی دانشگاه آزاد نبود پول در دست مردم است

در ادامه جلسه دکتر ایرج پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد داراب به عنوان اولین سخنران در بین روسای دانشگاه ها گفت: در این دانشگاه ۱۵ رشته علوم انسانی، ۲۰ رشته فنی مهندسی، ۶ رشته هنر و ۷ رشته کشاورزی وجود دارد.

وی افزود: مشکل اصلی ما در حال حاضر نبود پول در دست مردم است که باعث شده دانشجویان در پرداخت شهریه خود دچار مشکل شوند ولی با این وضعیت توانسته ایم ریزش دانشجو را کنترل کنیم. اگر دانشجویان بدهی های خود را پرداخت کنند ما هیچ مشکلی در اداره دانشگاه نداریم.

ایرج پور تعدیل نیرو در دانشگاه آزاد را یکی از راهکارهای عبور از بحران مالی دانشگاه عنوان کرد و گفت: اگر ۲۰ کارمند قراردادی  را تعدیل نیرو کنیم بخش عمده ای از مشکلات مالی دانشگاه حل می شود.

دانشکده کشاورزی داراب 150 دانشجو و 60 کارمند دارد!

دکتر نجفی رییس دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی  داراب  نیز در این جلسه گفت: در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی  ۱۵۰ دانشجو داریم و با ۶۰ نفر کارمند و همین عامل باعث شده تا خواستار تعدیل نیرو باشیم اما در گذشته نسبت به این موضوع اقدام کردیم که با تماس فرماندار محترم منتفی شد.

دکتر نجفی افزود:  از نظر کیفیت علمی دارای جایگاه خوبی در سطح استان هستیم و میانگین مقالات اعضای هیأت علمی دانشکده کشاورزی داراب از دانشگاه شیراز بیشتر است.

دکتر نظری رییس دانشکده پیراپزشکی داراب در این جلسه در خصوص تلاش برای افزایش رشته های دانشکده پیراپزشکی گفت: افزایش سه رشته جدید را پیگیری می کنیم اما بایستی بیمارستان داراب تبدیل به آموزشی شود تا دانشجویان بتوانند واحدهای عملی را در آنجا طی کنند.

فضای آموزشکده فنی داراب مناسب نیست

رضا کلامی سرپرست دانشکده حکیم عباس دارابی نیز در این جلسه گفت: متاسفانه این دانشکده در جای نامناسبی قرار گرفته و بسیاری از خانواده ها با دیدن محیط اطراف از ثبت نام انصراف می دهند. فضای آموزشی ما نیز در حد یک دبیرستان عادی است و خیرین تاکنون هیچ کمکی به ما نکرده اند.

دکتر رضا انصاری در این جلسه گفت: دانشگاه های داراب باید به سمت در آمدزایی حرکت کنند ومدیران دانشگاهها تلاش کنند تا رشته های جذاب وکار آفرین در دانشگاهها افزایش یابد ورشته های موجود نیز حفظ شود.

نماینده داراب و زرین دشت گفت: من با تمام توان آمادگی پی گیری مشکلات دانشگاهها در استان و تهران را دارم مشروط  براینکه روسای دانشگاهها نیز مجدانه پی گیر ومطالبه گر باشند.

در ادامه دکتر انصاری گفت: دانشگاه آزاد داراب  یک نهاد دولتی نیست بلکه یک بنگاه آموزشی است که باید از این ظرفیت با جذب هیات علمی قوی رشته های جذاب وکار آفرین را در داراب توسعه دهند.

انصاری در خصوص دانشکده پیراپزشکی گفت: در سفر دکتر ایمانیه به داراب قرار بر این شد سخت افزارهای مورد نیاز توسط ادارات دولتی و خیرین داراب تامین و دانشگاه نرم افزارهای لازم توسط دانشگاه انجام شود.  دکتر ایمانیه تا کنون کمک های مناسبی در حوزه درمان به داراب داشته اند و باید با پیگیری مداوم از ظرفیت ایشان استفاده کنیم.

فرماندار داراب نیز گفت: رؤسای دانشگاهها باید ظرفیت ها ومشکلات دانشگاهها وانتظارتشان را مستند به فرمانداری اعلام کنند تا ما هم با استفاده از ظرفیت های محلی وخیرین و نهایتا از ظرفیت نماینده در تهران استفاده کنیم،  البته باید رشته های موجود دانشگاهها را  حفظ وافزایش دهیم.

در پایان جلسه مقرر شد روسای دانشگاه ها  برنامه توسعه آموزش عالی متناسب با برنامه توسعه ۵ ساله کشور داشته باشند مصوبات سفر دکتر ایمانیه به داراب در حوزه درمان وپیراپزشکی تا حصول نتیجه به طور جدی پیگیری وبه رسانه های شهرستان اطلاع رسانی شود.

 

اخبار مرتبط

نظرات