کد خبر:8331
تاریخ انتشار:۱۸ آذر ۱۳۹۵

اظهار نظر متناقض استاندار فارس در خصوص یک پرونده مهم؛

خط مرزی داراب و استهبان فقط با نظر وزیر کشور و رئیس جمهور اصلاح می شود/هیچ کس نمی‌تواند خط مرزی را تغییر دهد!

استاندار فارس در پاسخ به برخی اظهارات در مورد تغییر خط مرزی برخی روستاهای استهبان در حاشیه خط مرزی شهرستان داراب گفت: خط مرزی، همان خط مرزی مصوب دولت است و هیچ کسی نمی‌تواند آن را تغییر دهد.

به گزارش تسنیم سیدمحمدعلی افشانی عصر امروز در پایان سفر یک روزه خود به شهرستان استهبان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اگر هم قرار است تغییری داده شود باید استان آن را به وزارت کشور ارسال و وزارت کشور نیز تصویب و به دولت دهد و پس از آن با امضای وزیر کشور و رئیس جمهور ذیل نقشه‌های تقسیماتی با نامه ابلاغ شود.

افشانی خاطرشان کرد:  هیچ کدام از این موضوع‌ها در مورد تغییر خط مرزی استهبان اتفاق نیفتاده و اینها مسائل منطقه‌ای است که برخی به آن دامن می‌زنند.

استاندار فارس همچنین با اشاره به برگزاری جلسه‌های متعدد شورای اداری، فعالان اقتصادی و همچنین جلسه با فعالان سیاسی و اجتماعی گفت: در این نشست‌ها نمایندگان مردم در بخش‌های مختلف مسائل و مشکلات را مطرح به بحث و تبادل در مورد آن پرداختند.

وی با با بیان اینکه استهبان جزء شهرستان‌های زنده و پویای استان است و در بخش‌های فعالان اقتصادی آن فعال هستند تصریح کرد: مهم‌ترین مشکل این شهرستان آب است که این موضوع نیز به کل استان مرتبط می‌شود.

افشانی از دیگر مشکلات شهرستان استهبان را در حوزه حمل و نقل و ریلی عنوان کرد و گفت: قطعه‌ای از مسیر راه آهن گلگهر سیرجان به شیراز از این مسیر عبور می‌کند و این طرح با مشکلاتی مواجه شده که برای رفع آن چاره‌اندیشی می‌شود.

استاندار فارس با اشاره به اینکه برای رونق تولید در استهبان تسهیلاتی از محل طرح رونق تولید اختصاص می‌یابد گفت: رفع مشکلات مختلف این شهرستان با تشکیل جلسه‌هایی در مرکز استان دنبال می‌شود.

افشانی در مورد تالاب بختگان نیز گفت: بختگان یکی از مهم‌ترین تالاب‌های کشور است و با برنامه‌ریزی تمام به دنبال ایجاد ستادی همانند ارومیه برای احیای آن هستیم.

اخبار مرتبط

نظرات