کد خبر:8332
تاریخ انتشار:۲۰ آذر ۱۳۹۵

داراب در قعر جدول سرانه ورزشی/ ورزش داراب بوی نفت می‌گیرد

فضای ورزشی داراب از نظر کمیت سرانه فضای سرپوشیده رتبه 28 را در میان شهرستان‌های دارد و از از نظر فضای باز در رتبه 26 قرار می‌گیرد.

« فضای ورزشی داراب از نظر کمیت سرانه فضای سرپوشیده رتبه 28 را در میان شهرستان‌های استان فارس دارد و از از نظر فضای باز در رتبه 26 قرار می‌گیرد» این را رضا انصاری نماینده مردم شهرستان داراب در شهریور امسال عنوان کرده است.

با توجه به اینکه استان فارس 30 شهرستان دارد، براساس آنچه انصاری مطرح کرده شهرستان داراب با وجود داشتن قهرمان‌های ملی و بین‌المللی در عرصه‌های مختلف ورزشی نظیر دومیدانی از نظر زیرساخت‌های ورزشی در محرومیت و کمبود به سر می‌برد.

300 روستای داراب چشم‌انتظار 11 سالن ورزشی نیمه تمام

عبدالرضا قاسم‌پور، فرماندار داراب در گفت‌وگو با ذاکرنیوز به تشریح بیشتر کمبود فضاهای ورزشی در شهرستان می‌پردازد و می‌گوید: کمبود فضاهای ورزشی در روستاها بیش از شهرهای داراب به چشم می‌خورد. داراب 300 روستا دارد که 11 سالن ورزشی برای آنها در نظر گرفته شده است.

به گفته وی هر چند که این تعداد نیز کفاف روستاهای داراب را نمی‌دهد اما همین 11 سالن نیز به صورت نیمه تمام است و اگر اعتباراتی برای تکمیل این سالن‌های ورزشی در نظر گرفته شود می‌توان  ورزش را در روستاها رونق داد.

قاسم‌پور با تاکید بر نقش سازنده ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی، کمبود اعتبار را دلیل اصلی تعطیلی پروژه‌های ورزشی در روستاها ذکر کرد و اعتبارات شهرستانی را برای این موضوع کافی ندانست.

فرماندار داراب می‌گوید: هر سالن نزدیک به یک میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد که اگر بنا باشد با اعتبارات شهرستانی کامل شود سال‌ها طول می‌کشد تا همه سالن‌ها تکمیل شود. وی خواستار در نظر گرفتن بودجه‌ای برای تکمیل پروژه‌های روستایی است.

مهاجرت قهرمانان ورزشی از داراب

کمبود فضای ورزشی داراب تنها مختص به روستاها نیست و این مشکل در شهر داراب به عنوان مرکز شهرستان نیز احساس می‌شود. امری که بسیاری از قهرمانان ورزشی را مجبور به مهاجرت از داراب کرده است، فاطمه ایزدی قهرمان پرتاب دیسک در این باره می‌گوید: داراب امکانات ورزشی ندارد و برای ادامه ورزش قهرمانی ناچار به شیراز رفتم.

« در داراب هیچ امکانات ورزشی حتی مربی ندارم» این را ایزدی می‌گوید و می‌افزاید: مشکل اصلی در داراب نداشتن پیست مناسب و استاندارد است، علاوه بر آن هیچ برنامه خاصی برای تمرین ورزشکاران وجود ندارد که این امر مشکلاتی را برای تمرین گروه‌های مختلف ورزشی به وجود می‌آورد.

با توجه به سفر مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس به داراب در شهریور امسال وعده‌هایی برای تکمیل فضاهای ورزشی این شهرستان داده شده است. فرماندار داراب در این زمینه به خبرنگار ذاکرنیوز می‌گوید: بناست که چمن ورزشگاه شماره یک داراب احیا شود.

رونق ورزش با بوی نفت

به گفته قاسم‌پور چمن مصنوعی مجموعه ورزشی شماره دو انجام شده اما با توجه به اینکه این مجموعه ورزشی مربوط به 10 سال گذشته است از آن زمان تاکنون قسمت‌هایی از مجموعه ناتمام است که باید کامل شود.

وی از اختصاص 6 میلیارد تومان از بودجه وزارت نفت برای چمن مصنوعی و سالن ورزشی خبر داد و گفت: این بودجه هنوز تخصیص نیافته و در صورت تخصیص اتفاقات خوبی در ورزش داراب رخ می‌دهد. فرماندار داراب هم‌چنین از احداث 11 چمن مصنوعی با مشارکت مردم و خیران خبر داد که بناست 50 درصد آن را خیران و 50 درصد هم ار محل ماده 180 تامین شود.

از آنجا که ورزش در دنیای امروز صنعتی درآمدزا است رونق و توسعه فضاهای ورزشی علاوه بر اینکه زمینه‌ای برای پرورش استعدادهای جوانان ایجاد می‌کند می‌تواند در زمینه اشتغالزایی و درآمدزایی برای شهرستان داراب هم موثر باشد.

خبرگزاری ذاکرنیوز در نظر دارد در سلسله‌ گزارش‌هایی به بیان مشکلات و توانمندی‌های شهرستان‌ها و روستاهای استان فارس بپردازد. ‌مردم مناطق مختلف استان می‌توانند مشکلات و توانمندی‌های شهرستان و روستای خود را از ساعت 8 الی 16 با شماره تماس 07132281975 با دفتر خبرگزاری ذاکرنیوز استان فارس در جریان بگذارند.

اخبار مرتبط

نظرات