کد خبر:8556
تاریخ انتشار:۲ شهريور ۱۳۹۶

دادستان داراب:

جرم جعل اسناد دولتی سنگین تر از اسناد عادی است/مردم مواظب دریافت ایران چک های جعلی باشند

دادستان داراب گفت: در جعل اسناد رسمی، برخورد سنگین تر از اسناد عادی می باشد تا جایگاه این اسناد حفظ گردد و مجازات شدیدتری در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار داراب آنلاین، صادق صادقی دادستان داراب در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما در خصوص جعل اسناد گفت:دونمونه جعل اسناد وجود دارد که به اسناد رسمی و غیر رسمی (عادی) تقسیم می‌شوند.

وی در این رابطه گفت:در جعل اسناد رسمی، برخورد سنگین تر از اسناد عادی می باشد تا جایگاه این اسناد حفظ گردد و مجازات شدیدتری در نظر گرفته شده است.

دادستان داراب گفت: از ماده ۵۲۳ تا ماده ۵۴۲ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ در خصوص جعل اسناد و میزان مجازات آن می باشد که مردم می‌توانند با مطالعه این مواد از نوع و میزان مجازات جعل اسناد مطلع شوند.

وی درخصوص جعل پول در داراب گفت: تاکنون جعل وتولید پول تقلبی در داراب نداشته ایم یک مورد هم که پول جعلی به دستش رسیده بود مشخص شد اطلاع از جعلی بودن نداشته و شخص دیگری در قبال خرید کالا به این مغازه دار داده بود.

دادستان داراب به مردم توصیه کرد در پول های که میگیرند دقت کنند به خصوص ایران چک ها که با دستگاه جعل سنج ونگاه دقیق نیز قابل چک کردن می باشد.

اخبار مرتبط

نظرات