کد خبر:8585
تاریخ انتشار:۲۴ شهريور ۱۳۹۶

چرندیات یک منتقد سایت زباله خطاب به فرماندار فهیم و فرهیخته داراب!

فرماندار محترم داراب سلام

تا همین الان مشغول "بیکاری" بودم و فرصت نشد تا بیانات زیبای شما را چندبار مطالعه کنم و بفهمم.
در اصل باور نداشتم که فرماندار فرهیخته و بقولی توانمند یک شهر در دولتی که خود را تدبیر و امید نامیده و مدعی فهم و کمالات و همه چیز فهمی و زنده بادمخالف من و ادب و رفتار عاقلانه و جامعه چند صدایی و ... است در جواب یک خواسته کوچک شهروندان، آنهم براساس حقی که در منشور حقوق شهروندی برایشان دیده شده، اینگونه ادبیاتی را برای پاسخ برگزیند.

آیا درخواست انتشار چند استعلام ساده که بتواند موجب رفع نگرانی شهروندان درباره سلامتیشان بشود که شما مدعی وجود آنها هستید، اینقدر برایتان سخت است که باید اینگونه سخن بگویید؟

منشور حقوق شهروندی که دولت فخیمه ای که جنابعالی یکی از فرمانداران آن هستید، آن را منتشر کرده ولی احتمالا هنوز فرصت مطالعه پیدا نکردید. بنابراین چند ماده از آن را تقدیم می کنم:

ماده 22-حق شهروندان است که از تصمیمات و اقدامات اداری که به‌نوعی حقوق و منافع مشروع آن‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهند، آگاه شوند.
ماده 23-مقامات و مأموران اداری باید در روابط خود با شهروندان پاسخگو و قابل‌دسترس باشند و چنانچه درخواستی را رد کنند باید حسب تقاضا،به‌صورت مکتوب پاسخ داده و حداکثر راهنمایی را در چارچوب صلاحیت‌های خود ارائه نمایند.
ماده 25-شهروندان از حق آزادیاندیشه برخوردارند. تفتیش عقاید ممنوع است و هیچ‌کس را نمی‌توان به‌صرف داشتن عقیده‌ای مورد تعرض و مؤاخذه قرارداد.
ماده 28-شهروندان از حق نقد، ابراز نارضایتی، دعوت به خیر، نصیحت در مورد عملکرد حکومت و نهادهای عمومی برخوردارند. دولت موظف به ترویج و گسترش فرهنگ انتقادپذیری، تحمل و مداراست.
ماده 30-حق شهروندان است که به اطلاعات عمومی موجود در مؤسسات عمومی و مؤسسات خصوصی ارائه‌دهنده خدمات عمومی دسترسی داشته باشند. همه دستگاه‌ها و نهادها موظف به انتشار مستمر اطلاعات غیر طبقه‌بندی‌شده و موردنیاز جامعه می‌باشند.

البته مواد دیگری هم هست که به این موضوع مربوط باشد اما چون جنابعالی مثل ما بیکار نیستید، از آنها صرفنظر میکنم.

بله، هنوز هم از بیانات شما حیرانم.
شاید هم ما اشتباه کردیم که به منشور حقوق شهروندی اعتماد کردیم. شاید ما اشتباه کردیم که این سخنان ریاست محترم جمهور را جدی فرض کردیم که گفته اند:
خدایا به تو پناه می‌برم از استبداد رای و عجله در تصمیم گیری و تقدم نفع شخصی و گروهی به منافع مردم. همچنین به تو پناه می‌برم از بستن دهان منتقدان و رقیبان. یاری‌ام کن بنده مخلصی برای تو و خادم لایقی برای تو باشم و فراموش نکنم آنچه بر پیشینیان رفته است. (مراسم تنفیذ - تاریخ 12/5/1392) 

دولت در برابر همه موافقان، حامیان، منتقدان و حتی مخالفان سر تکریم و تعظیم فرود می‌آورد. گرچه گروهی با زبان تکریم با دولت سخن نگویند، اما پاسخ ما به آنها با ‌ادب و احترام و کرامت خواهد بود و ما برای صلح، آشتی و برادری کنار جمع شده‌ایم. (در مراسم «جشن انتظار و امید» در تاریخ 22 خرداد 93) 

بگذریم؛
ظاهرا گفته اید فکر ما درحد زباله است.ممنون از لطف شما
به نوشته ها و انتقادات ما گفته اید چرندیات.درود برشما
زباله ها را هم که می خواهید در خانه های ما بریزید. زهی سعادت
ما هم که بخاطر چند سؤال ساده بدنبال سیاه نمایی و القای یأس و ناامیدی و تخریب هستیم. احسنت بر شما

اما آخر؛
نیاز به قسم خوردن نیست. اسناد و استعلام ها و نظرات کارشناسان را منتشر کنید، اگر همچون دو نامه ای که قبلا علیرغم میل شما در فضای مجازی منتشر شده بود، حاکی از مسائل غیرعادی و پشت پرده نباشد، خواهیم پذیرفت. وگرنه فریاد را نمیتوان با این ادبیات از بین برد.

خدا به شما توفیق حرکت در مسیر خدمت صادقانه، دلسوزانه و خالصانه عنایت فرماید.

اخبار مرتبط

نظرات