کد خبر:8792
تاریخ انتشار:۳۰ آبان ۱۳۹۶

کوهنوردان تهرانی برای پاکسازی رغز به داراب آمدند

باشگاه کوهنوردی دماوند تهران با باهدف پاکسازی دره تنگه رغز به داراب آمدند.

وحید بهرامی مدیرعامل باشگاه کوهنوردی دماوند و سرپرست این برنامه به خبرنگار داراب آنلاین گفت: تنگه رغز یکی از زیبا ترین مناظر طبیعی ایران است و سعی کردیم علی رغم بی مهری هایی که با رهاسازی زباله نسبت به این تنگه صورت می گیرد برنامه ای تدارک ببینیم و این منطقه را پاکسازی کنیم.

وی گفت: با وجود سختی راه توانستیم حدود 60 گونی زباله جمع آوری کنیم و امیدواریم دیگر رهاسازی زباله در این منطقه صورت نگیرد.

وی گفت: در تابستان امسال به این تنگه آمدم و وقتی وضعیت نظافت تنگه رغز را اینچنین دیدم، تصمیم گرفتم با نصب علام زیست محیطی و پاکسازی دره این محیط را عاری از زباله کنم.

معصومه(مهسا) ترابی که 15 سال در رشته کوهنوردی فعالیت دارد می گوید: پس از تصمیم گیری نسبت به پاکسازی دره رغز اقدام کردیم و توانستیم ورزش های چندگانه ای را در این اردو برگزار کنیم.

وی شهر داراب را منطقه بسیار زیبا دانست و گفت: شهر داراب ظرفیت های بسیاری برای انجام ورزش های مختلف را داراست.

ترابی که در رشته مهاجرت با دوچرخه نیز فعالیت می کند گفت: داراب شهر بسیار خوبی برای جذب توریست های داخلی و خارجی است زیرا می تواند علاوه بر شناساندن مناطق زیبای این شهرستان به اقتصاد جامعه ما کمک کند.

محمدرضا احمدیان یکی از دره نوردان مطرح کشور نیز بیان کرد: با وجود برگزاری این برنامه به جرات می توان گفت هم اکنون تنگ رغز از آلودگی بصری محیطی پاک می باشد.

وی گفت: هرکس زباله های خود را پس از پیشمایش دره جمع آوری کند، مطمئنا دیگر زباله ای در این منطقه وجود نخواهد داشت.

احمدیان گفت: به نظر می رسد داراب ظرفیت برگزاری اینگونه جشنواره هارا دارا می باشد و کوهنوردان دارابی میتوانند با برگزاری کمپین هایی اینچنین اقدام به بحث پاکسازی محیط زیست اقدام نمایند.

وی از رهاسازی زباله در این دره ابراز ناراحتی کرد و گفت: در چندسال گذشته وضعیت این تنگه به این شکل نبود و در حال حاضر دیدم که حجم رهاسازی زباله نسبت به سال های قبل به شکل قابل توجهی افزایش یافته است و چیزی که باید سرگروه های کوهنوردی به آن توجه داشته باشند یادگیری، آموزش، ایمنی و نگه داری دره تنگ رغز است.

اخبار مرتبط

نظرات