کد خبر:8820
تاریخ انتشار:۵ آذر ۱۳۹۶

مدیر انجمن حمایت از معلولان داراب:

میزان تسهیلات اشتغال‌زایی معلولان کارآمد نیست

مدیر انجمن حمایت از معلولان داراب گفت: میزان تسهیلات اشتغال‌زایی معلولان کارآمد نیست و با توجه به محدودیت‌هایی که افراد معلول دارند تسهیلات این بخش باید افزایش یابد.

به گزارش داراب آنلاین، رضا محمدی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در داراب با تأکید بر اینکه اولویت اصلی معلولان، ساماندهی وضعیت اشتغال آن‌ها است،  اظهار داشت: با توجه به سهمیه سه درصد سازمان بهزیستی، اشتغال افراد معلول باید در صدر امور مربوط به این قشر قرار گیرد چراکه معلولان با وجود توانمندی‌های موجود نسبت به افراد سالم، به‌ویژه در زمینهٔ اشتغال محدودیت‌های خاص دارند.

وی تصریح کرد: میزان تسهیلات اشتغال‌زایی ویژه معلولان اندک است و تا پیش‌ازاین مبلغ 10 میلیون تومان بوده و الان حداکثر 20 میلیون تومان است که این رقم با توجه به شرایط جسمی معلولان نسبت به افراد سالم چندان کارآمد نیست.

محمدی از برپایی همایش ویژه روز جهانی معلولان در داراب خبر داد و گفت: رویکرد اصلی این همایش که 12 آذرماه مقارن با روز جهانی معلولان برگزار می‌شود، گردهمایی معلولان در کنار مسوؤلان و مطرح‌شدن مشکلات معلولان است.

دهیار روستای غیاثی ادامه داد: مناسب‌سازی محیط شهری ویژه معلولان، اشتغال، مسکن و ازدواج معلولان از مسائلی است که در این همایش به آن می‌پردازیم و انتظار داری پس از انعکاس مشکلات مدیران برای حل‌وفصل آنان تلاش کنند.

محمدی خاطرنشان کرد: برپایی نمایشگاه ویژه عرضه محصولات فرهنگی و هنری افراد معلول از دیگر برنامه‌هایی است که در حاشیه این همایش برگزار می‌شود.

مدیر انجمن حمایت از معلولان داراب با اشاره به عدم توجه به مناسب‌سازی ویژه معلولان بیان کرد: انجمن معلولان از زمان تشکیل تاکنون مکاتبات متعددی با شهرداری و اداره‌های متولی داشته است و در همایش‌ها هم به موضوع مناسب‌سازی پرداخته‌شده است.

وی ادامه داد: باوجوداینکه شهرداری اقداماتی در این زمینه انجام داده اما هنوز تعداد زیادی از بانک‌ها و اداره‌ها رمپ ندارند و رمپ‌های موجود نیز کیفیت مناسبی ندارند.

اخبار مرتبط

نظرات