کد خبر:8848
تاریخ انتشار:۱۳ آذر ۱۳۹۶

دادستان داراب:

مشارکت گسترده ی مردم عامل مهم پیشگیری از جرم/دادگستری داراب ۳۰۰ دیده بان دارد

صادق صادقی دادستان داراب گفت: هدف تشکیل ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم مسئول ساختن غیر مستقیم مردم در تامین وپایداری امنیت می باشد.

به گزارش خبرنگار داراب آنلاین، صادق صادقی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان داراب در جلسه آموزش تخصصی دیده بانان شهرستان داراب گفت: مهمترین امر در پیشگیری از وقوع جرم مشارکت دادن گسترده ی مردم در برنامه های فرهنگی و اجتماعی است چرا که هرکاری که به مردم واگذار می شود منتهی به نتیجه است. اگر سیستم قضایی در پیشگیری از وقوع جرم بی تفاوت باشد بزهکاری در جامعه گسترش می یابد و جزادهی نیز نتیجه مطلوب را نخواهد داشت.

وی افزود:عملکرد ستاد مردمی پیشگیری به مثابه تکلیف دینی امر به معروف و نهی از منکر است که باید مورد توجه و اهتمام همه نهادهای فرهنگی و اجتماعی باشد.هدف تشکیل ستاد مردمی پیشگیری از وقوع جرم مسئول ساختن غیر مستقیم مردم در تامین وپایداری امنیت می باشد که دادگستری شهرستان داراب در این زمینه موفق عمل کرده است.

وی گفت: دادگستری داراب در حال حاضر قریب به ۳۰۰ نفر دیده بان دارد که با توجه به گستردگی حوزه ی قضایی  شهرستان می توانند کمک شایانی به حفظ امنیت و گسترش فرهنگ کرده و نقش ویژه ای در  کاهش آسیب های اجتماعی در شهرستان داشته باشند.

اخبار مرتبط

نظرات