کد خبر:8905
تاریخ انتشار:۲۳ آذر ۱۳۹۶

سردار حاجی‌زاده در همایش بسیج اساتید:

برخی مسئولان که به پزشک داخلی هم اعتماد ندارند، چطور می‌خواهند به تولید داخل اعتماد کنند؟

فرمانده هوافضای سپاه گفت: کشور نباید به واردات خارجی نیازمند شود تا دشمن از آن سوءاستفاده کند.

به گزارش داراب آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش بزرگ بسیج اساتید که در دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شدٰ ضمن تبریک پیروزی های بزرگ اسلام و جبهه مقاومت و ازهم پاشیدگی جبهه تکفیری‌ها در منطقه اظهار کرد: مردم ما هنوز متوجه عمق خطر این گروه نشده‌اند، زیرا جبهه جنگ از کشور ما فاصله دارد و طبعا متوجه اهمیت فروپاشی آن هم نشده‌اند.

حاجی زاده با بیان اینکه مثلث غربی، عربی و عبری این جبهه تکفیری را ایجاد و از آن حمایت کردند، تصریح کرد: آمریکا و رژیم صهیونیستی پشت سر این فتنه بودند و اگر به سوابق گفته‌ها و خروجی مراکز مطالعاتی صهیونیست‌ها و کشورهای غربی نگاه کنیم، می بینیم که طرح تشکیل گروه های تکفیری توسط اندیشکده های اسراییلی و امریکایی طراحی شده بود، زیرا آنها توان غلبه بر ایران را ندارند.

وی ادامه داد: اندیشکده‌های غربی از ابتدا طراحی کردند که قدرت و توان منطقه را علیه مسلمانان به کار بگیرند.

حاجی زاده با بیان اینکه استراتژی آمریکا ثابت است، گفت: آمریکا برای مرعوب کردن ملت‌های منطقه به کشورهایی حمله کرده که نیروی مسلح نداشتند. یک روز بوش این کار را می‌کرد و روز دیگر اوباما سرکار آمد تا با پنبه سر ببرد و امروز هم ترامپ آمده تا همه بگویند او دیوانه است و کاری با او نداشته باشید.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطر نشان کرد: ما در برخی برهه‌ها از مسائل سخت و بزرگ مثل جنگ و تحریم های تسلیحاتی عبور کردیم. برخی کشورها که ما آنها را عددی حساب نمی‌کنیم ما را تهدید می کنند و اگر موشک نداشتیم آنها به ما تجاوز می‌کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از تفکر برخی افراد در داخل و عدم اعتماد آنها به توان داخلی افزود: برخی مسئولان که به دندانپزشک و پزشک داخلی هم اعتماد ندارند، چطور می‌خواهند به توان تولید داخل اعتماد کنند؟

حاجی‌زاده گفت: در نتیجه همین تفکر است که به واردات خارجی نیازمند می شویم و دشمن نیز برای پیاده سازی تحریم از داخل کشور کمک می‌گیرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: ما توانسته‌ایم از مسائل بزرگ عبور کنیم و خاکریزها را بشکنیم ولی در مسائل کوچک مانند اقتصاد و فرهنگ مشکل داریم.

وی ادامه داد: امروز می بینیم که موشک و گیر باکس هواپیما در داخل تولید شده، اما واگن قطار و سنگ پا از خارج وارد می‌شود.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه عنوان کرد: اگر ملت و دولت و سایر قوا دست به دست هم بدیم سایر مشکلات را هم می‌توانیم حل کنیم. همانطور که در جبهه مقابله با داعش سردار سلیمانی محور کار بود امروز قاسم سلیمانی در سایر عرصه‌ها چه کسانی هستند؟

وی با بیان اینکه ما امروز مشکلات حل‌نشدنی نداریم گفت: تا امروز نشده است که در حوزه هوافضا موضوعی را بیان کنیم و انجام نشود.

حاجی زاده خاطر نشان کرد: ما مجموعه قرارگاه نوآوری با نام موسسه شهید تهرانی مقدم را شکل داده‌ایم و از یک سال گذشته پروژه‌های بزرگی توسط این مجموعه انجام شده است. استفاده از این الگوها در سایر حوزه ها هم می‌تواند فرصت های بسیاری به ما بدهد.

وی گفت: ما اخیرا در نامه‌ای به وزیر نیرو اعلام کردیم آمادگی همکاری برای بارورسازی ابرها را داریم که مورد استقبال وزارت نیرو هم قرار گرفت. امروز ما و همه نیروهای مسلح و مراکز تحقیقاتی آنها آماده همکاری برای حل مشکلات کشور هستیم.

گفتنی است در  پایان این مراسم، تعدادی از دانشجویان فلسطینی و کشورهای مقاومت با اهدای تابلوی منقش به عبارت «القدس لنا» از فرمانده نیروی هوافضای سپاه تقدیر کردند.

اخبار مرتبط

نظرات